info@zaluzi.lv

Lietussargi un markīzes


Daudzi cilvēki apbūvējot un labiekārtojot savus īpašumus, saskaras ar lielu problēmu, mēdz būt, ka īpašums atrodas tieši saules pusē. Īpaši izteikti tas ir vasarā, kad karstums ir viss lielākais un negatīvi ietekmē cilvēkus. Lai kaut kā sevi pasargātu no tiešiem saules stariem, nepieciešams uzstādīt nojumi, lietussargu vai markīzi. Jāatzīmē, ka katram no saules aizsardzības veidiem ir savas priekšrocības un savi trūkumi, ko mēs aprakstīsim un uzskaitīsim tālāk šajā rakstā.
Lietussargi un markīzes ir paredzēti, lai aizsargātu teritoriju no saules, lietus, sniega vai krusas. Apskatīsim šos divus veidus tuvāk.

Lietussargi
Šodien, pasaulē vadošie automātikas līderi piedāvā plašu lietussargu asortimentu klāstu, kas kalpo kā īpašuma aizsargs pret sauli un nelabvēlīgiem laikapstākļiem. Ir pieejami dažāda veida lietussargi ar dažādiem iespējamajiem izmēriem.
Veidi
1. Klasiskais – kupolveida, kurš ir piestiprināts pie vidējās statnes;
2. Teleskopiskais – to var salocīt un izvērst. Konstrukcija tiek pabīdīta par metru, kas rada jumta bāzi. Par šīs konstrukcijas trūkumu tiek uzskatīta vāja vēja pretestība.
3. Konsoles veida – konsole, kas uzstādīta uz apakšējā kronšteina un pats kupols. Šāda veida lietussargam liela priekšrocība ir iespēja mainīt lietussarga leņķi, kas ļauj regulēt ēnas izvietojumu. Kā arī šo lietussargu var salocīt un izvērst. 
Ar lietussargu izgatavošanu nodarbojas daudz uzņēmumu. Krievijas ražotājiem ir tikpat laba  kvalitāte kā Eiropas ražotājiem. Kā arī tiem ir īpaša priekšrocība – lētas izmaksas, bet saglabājot augstu produkcijas kvalitāti.

Маrkīzes
Šī sistēma ir vienkārši salokāma konstrukcija, kas ir paredzēta saules un nelabvēlīgu laikapstākļu aizsardzībai. Markīzēm ir dažādi veidi.
Elkoņu markīzes
Daudzi uzskata, elkoņu markīzes atgādina cilvēka elkoni, tāpēc arī šai sistēmai ir radies tāds nosaukums. Šīs konstrukcijas elkonis ir svira, kuras iekšpusē ir josta, kas nodrošina mehānisma stabilitāti. Elkonis ir nepieciešams, lai varētu atvērt un aizvērt markīzi. Var būt 4 vai vairāk elkoņi, tas ir atkarīgs no konstrukcijas veida. Lai uzlabotu kvalitāti, daudzi ražotāji izmanto kasešu tehnoloģiju. Jāatzīmē, ka markīzes audums ātri nolietojas un to ir nepieciešams pastāvīgi mainīt, tāpēc tās nav dārgas.

Logu markīzes
Šāda veida markīzes iedalās tādos veidos kā, vertikālās, nojumes un markizoletes. Tās tiek uzstādītas uz loga rāmja ārpusē un kalpo kā fasādes žalūzijas.


Markīzes - Pergolas
Šīs markīzes kalpo kā saules aizsargs lielām platībām. Tās tiek uzstādītas pie nesošās sienas un tiek pārklātas ar audumu. Tāpēc tās spēj izturēt lielas vēja brāzmas.

Kupola markīzes
Šīm markīzēm karkas tiek izgatavots pilnībā no metāla, bet audums izgatavots no akrila bāzes auduma vai pvc. 

Uzstādīšana
Lai uzstādītu Markīzes nepieciešams uzmanīgi izlasīt instrukciju vai arī uzticēt šo lietu profesionālim. Ja esat nolēmis markīzes uzstādīt paša spēkiem, tad ir jāatzīmē, ka markīzes stiprinās pie sienas, kas ir galvenais šīs sistēmas mīnus, jo ne vienmēr ir iespēja pareizi piestiprināt konstrukciju pareizi pie sienas, jo fasādes var būt dažādas un uzstādīšana var būt sarežģīta.
Kas attiecas uz lietussargiem, tad tie ir vieglāk uzstādāmi nekā markīzes – kas ir to priekšrocība. Lietussargi nepiestiprinās pie sienas, bet var stāvēt nedaudz nostatus, turklāt nav jābojā fasāde. Lietussargi stiprinās pie vai uz zemes, tāpēc tos var novietot kur vien vēlaties.

Izturība
Gan lietussargi, gan markīzes pēc izturības ir vienādi, lai gan markīzēm piemīt vel viena ne mazāk svarīga priekšrocība. Stipra vēja laikā markīzes var automātiski aizvērties, pateicoties uzstādītajiem vēja sensoriem. Tāpēc markīzes ir dārgākas nekā lietussargi.

Aizsardzība no saules
Markīzes un lietussargi pēc izturības ir vienādi stipri, taču ir svarīgi pareizi izvēlēties markīzi, jo tās var būt izgatavotas no dažādiem materiāliem. Uz doto brīdi, pats labākais ir akrila materiāls. Šis materiāls tiek izmantots gan markīžu, gan lietussargu izgatavošanai.

Sastāvdaļas
Abu šo produktu konstrukcijas rāmis visbiežāk ir izgatavots no alumīnija vai koka. Starptautiskajā tirgū ir sastopami daudz markīžu ražotāji, tāpēc mēs Jūs iepazīstināsim ar pašiem populārākajiem ražotājiem.

SELT Markīzes
Šī ir pazīstama Eiropas kompānija, kura jau daudzus gadus nodarbojas ar markīžu ražošanu. Laika gaitā, kopš kompānijas pastāvēšanas pirmsākumiem, pircējiem ir iepatikušies dauzi produkti, jo tiem ir daudz priekšrocību.
Priekšrocības:

1. Kvalitatīvs audumu un karkasa krāsojums, kas atbilst Eiropas standartiem. Kompānijas eksperti izmanto krāsu uz pulvera bāzes, kas ir absolūti nekaitīga, nodrošina aizsardzību pret netīrumiem un atvieglo tīrīšanu;
2. Izturīgs alumīnija rāmis, kuru izgatavo pēc pasūtījuma pazīstams uzņēmums LEIBER. Šī produkcija atšķiras ar augsto kvalitāti un izturību;
3. Visas detaļas ir rūpīgi pārdomātas un pārbaudītas, kas izslēdz markīzes brāķa iespējamību;
4. SELT produkcija tiek pārbaudīta, testēta un apstiprināta Building Research Institūtā, kā arī to kvalitāti apstiprina daudzās klientu vēstules un atsauksmes.


Jāatzīmē, ka SELT kompānija starptautiskajā tirgū darbojas jau 15 gadus un nekad nebeidz pārsteigt pircējus ar produktu dažādību, jo tiek izgatavotas dažāda veida markīzes. Piemēram, elkoņa, logu, vertikālās un nojumju markīzes. Šobrīd kompānijai ir unikāla iezīme, ražot dekoratīvos nosegvākus un montāžas skrūves.
Audumus priekš Markīzēm pasūta no citiem Eiropas uzņēmumiem, kas ir atbildīgi par materiāla augsto kvalitāti un spēju aizsargāt no saules. Mehānisms ir vienkāršs eksplotācijā un to ir viegli uzstādīt un demontēt. 
Markīzes MOL

Šis Polijas ražotājs starptautiskajā tirgū ir nesen, bet tam ir izdevās iekarot daudzu klientu sirdis. Uzņēmums piedāvā saviem klientiem augstas kvalitātes produktus ar lielu produktu dažādību un krāsu iespējām. Jāpiezīmē, ka šis markīžu ražotājs piedāvā 2 gadu garantiju, kas sniedz atbalstu un nodrošinājumu 2 gadu garumā.
Rāmis ir izgatavots no augstas kvalitātes metāla, kas garantē konstrukcijas izturību, kā arī markīzes audums ir no akrila, kas nodrošina labu aizsardzību pret sauli. Iespējams pasūtīt dažādu formu un izmēru zīmējumus uz markīzes auduma.
Markīzes Markilux

Uz doto brīdi, vācu uzņēmums Markilux ir tirgus līderis pasaules tirgū. Šī Vācijas kompānija jau sen ražo augstas kvalitātes dažādu veidu markīzes, kā arī markīzes balkoniem un terasēm. Šīs produkcijas izgatavošanā, tiek ņemtas vērā visas klientu vēlmes. Kompānijas darbinieki markīzes mehānismu taisa vienkāršu kā pašai konstrukcijai, tā arī vadībai.
Markīzes Markilux piedāvā savu produkciju ne tikai ar roku vadāmas, bet arī automātiski vadāmas.

Audumus priekš šīs kompānijas produktiem izgatavo uzņēmums, kurš ekskluzīvi sadarbojas tikai ar Markilux. Pie izturīgu audumu izveides strādā vairāk kā 800 cilvēku. Audums var būt dažādās krāsās un ar dažādiem zīmējumiem, kurus pats klients var izvēlēties. Pati fabrika atrodas Emsdetten Munsterland Vācijā.
Jāatzīmē, ka šim uzņēmumam ir daudz sertifikātu un diplomu, kas apliecina augsto ražošanas kvalitāti. Šī ražotāja produkcija ir ekoloģiska un videi nekaitīga.
Mēs Jums pastāstījām tikai par dažiem no populārākajiem ražotājiem, bet patiesībā to ir daudz vairāk. Katram no tiem ir savas speciālās īpašības, priekšrocības un nepilnības, tāpēc pie markīzes izvēles nepieciešams rūpīgi izpētīt katra produkta īpašības.  Katrs ražotājs nosaka dažādas pieejas klientiem, tie nosaka dažādas cenas, saskaņā ar noteiktām prasībām, vēlmēm un produktu īpašībām.

Jāatzīmē, lai izvēlētos markīzes savam īpašumam, nepietiek tikai ar to iegādi, ir jāzin arī kā to pareizi salikt un uzstādīt. Tādēļ mēs iesakām sazināties ar ekspertiem, kuri ar to nodarbojas un kvalitatīvi  ar garantiju uzstāda markīzes.
Atcerieties, ka markīzes vai lietussarga uzstādīšana pasargās jūs no karstuma un apdegumiem, kā arī kalpos kā lielisks dizaina elements, kas izdaiļos jūsu īpašumu. 

Copyright © 2003-2017 Zaluzi SIA. All rights reserved