info@zaluzi.lv

Plisē žalūzijas, plisētas žalūzijas


Savu nosaukumu plisē paceļamie aizkari ieguva tā plisētās auduma formas dēļ (kas atgādina akordeona plēšas), ko izmanto tās izgatavošanā. Plissé tulkojumā no franču valodas nozīmē paralēlus locījumus uz auduma. Šādas auduma formas izgudrošanu piedēvē senajiem ēģiptiešiem, kuri jau pirms trīsarpus tūkstošiem gadu izmantoja plisētos audumus.

Plisē paceļamos aizkarus XX gadsimta beigās sāka izmantot Vācija, lai pasargātu ziemas dārzus no tiešu saules staru iedarbības. Atšķirībā no citiem paceļamajiem aizkariem, plisē aizkaru konstrukcijai ir mazāks svars, tie ir kompaktāki un labāk palīdz novērst materiāla izstaipīšanos, kas lieliski noder slīpajiem griestu logiem, kā arī ļauj noformēt dažādu ģeometrisko formu logus.
 

Plisē aizkari ir paceļamie aizkari no plisēta auduma, kas no abām pusēm ir iestiprināts speciālā alumīnija profilā (karnīzē) un turas loga plaknē ar vadošu stīgu palīdzību, kas ir novilktas starp karnīzēm un izvērtas caur visām krokām. Šādā gadījumā aizkara audumu var atvērt visā garumā, aizklājot visu logailu, vai sabīdīt 4 – 5 cm biezā briketē, pilnībā atverot logu, vai daļēji sabīdīt un fiksēt to nepieciešamajā līmenī, kas ļauj regulēt apgaismes līmeni telpā.
 

Plisē paceļamo aizkaru bīdīšanas iespējas:
 

 • augšējais profils ir fiksēts, bīdāms ir tikai apakšējais (zīm.1.);
 • apakšējais profils ir fiksēts, bīdāms ir tikai augšējais (zīm.2.);
 • bīdāmi ir abi profili (zīm.3.).
Plisē paceļamie aizkari – 1. zīm. Plisē paceļamie aizkari – 2. zīm. Plisē paceļamie aizkari – 3. zīm.
zīm.1. zīm.2. zīm.3.


„Diena-nakts” tipa plisētie paceļamie aizkari sastāv no divu tipu plisētajiem audumiem, kas atšķiras pēc to blīvuma (daļēji caurspīdīgais un necaurspīdīgais), un 3 vai 4 profiliem. Aizkara konstrukcija ir tāda, kas ļauj aizvērt/atvērt logu gan pilnībā, gan daļēji, turklāt pastāv divi pilnībā aizvērta loga varianti – ar daļēji caurspīdīgu un necaurspīdīgu audumu. Pirmais variants ir ērts dienas laikā, kad nepieciešams novērst iespēju, ka istabas interjers ir redzams no āra, tai pašā laikā, lai istabā būtu pietiekami gaišs. Otrs variants der vakaros, kad redzamības novēršanai no ārpuses nepieciešams biezāks audums, kā arī dienas laikā, ja rodas vajadzība pilnībā izolēt saules gaismu, piemēram, diendusas.
 

„Diena-nakts” tipa žalūziju bīdīšanas iespējas:
 

 • augšējais profils ir fiksēts, bīdāmi ir tikai abi apakšējie (zīm.4.);
 • apakšējais profils ir fiksēts, bīdāmi ir tikai abi augšējie (zīm.5.);
 • augšējais un apakšējais profils ir fiksēts, bīdāmi ir tikai abi vidējie (zīm.6.).
   
Plisē paceļamie aizkari – 4. zīm. Plisē paceļamie aizkari – 5. zīm. Plisē paceļamie aizkari – 4. zīm.
zīm.4. zīm.5. zīm.6.


Plisētos paceļamos aizkarus var uzstādīt pie jebkuras formas logiem: taisnstūra, apaļiem, nošķeltiem, trijstūra vai lauztas formas logiem.
 

Plisē paceļamie aizkari – 7. zīm. Plisē paceļamie aizkari – 8. zīm. Plisē paceļamie aizkari – 9. zīm. Plisē paceļamie aizkari – 10. zīm.

 
 

Plisē paceļamie aizkari – 11. zīm. Plisē paceļamie aizkari – 12. zīm. Plisē paceļamie aizkari – 13. zīm. Plisē paceļamie aizkari – 14. zīm.

 
 

Tos var montēt:
 

 • pie pārseglīstes, kas piespiež stiklu (ar nosacījumu, ka tās izmērs dziļumā ir lielāks par vienu centimetru);
 • pie loga rāmja;
 • logailā (pie slīpumiem);
 • pie sienas;
 • pie griestiem.

Plisē paceļamo aizkaru karnīzes tiek stiprinātas ar kokskrūvēm, kronšteiniem (ko piestiprina pie atveramās vērtnes rāmja, bez urbšanas loga rāmī) vai lipīgu lenti, ja to pieļauj konstrukcijas svars.
 

Tiem ir vairāk nekā simt dažādu konstrukciju atkarībā no loga formas, slīpuma leņķa, vadības, audumu bīdīšanas un karnīžu stiprinājumu veidiem. Kopumā tos nosacīti var iedalīt trijās grupās: brīvi plandošās, nostiepjamās un fiksētās sistēmas.
 

Brīvi plandošās sistēmas ir aizkaru sistēmas, kurām vienmēr ir fiksēts augšējais profils, bet apakšējais/apakšējie paliek brīvi karājamies, un tos var bīdīt paralēli loga virsmai. Šāda sistēma tiek uzstādīta tikai uz vertikāliem neatveramiem vai atveramiem logiem, kurus nevar atvērt slīpi. Šīs sistēmas tiek vadītas ar ķēdītes vai auklas palīdzību, kas karājas augšējā profila galā, vai ar tālvadības elektromotoru. „Diena-nakts” sistēmām ir divas vadības auklas katram profilam atsevišķi.
 

Plisē paceļamie aizkari – 15. zīm. Plisē paceļamie aizkari – 16. zīm. Plisē paceļamie aizkari – 17. zīm. Plisē paceļamie aizkari – 18. zīm.


Nostiepjamās sistēmas pēc savas konstrukcijas ir divu veidu:
 

 • pirmajā gadījumā viens profils tiek stiprināts cieši pie loga rāmja, bet otrs tiek fiksēts ar nostieptu auklu palīdzību, un tām ir iespēja slīdēt pa tām, pārvietojoties paralēli loga virsmai.
Plisē paceļamie aizkari – 19. zīm. Plisē paceļamie aizkari – 20. zīm. Plisē paceļamie aizkari – 21. zīm. Plisē paceļamie aizkari – 22. zīm.
 • otrajā variantā visi profili tiek fiksēti ar nostieptu auklu palīdzību, kas sniedz iespēju efektīvi regulēt apgaismojuma līmeni telpā, aizsedzot logailas augšējo un apakšējo daļu, pārvietojot jebkuru no profiliem vai abus vienlaikus.
Plisē paceļamie aizkari – 23. zīm. Plisē paceļamie aizkari – 24. zīm.


Pateicoties šādai fiksācijai, kā arī papildu nostieptajām auklām, kas izvērtas caur auduma krokām un novērš plisē aizkara izstaipīšanos, šīs sistēmas var izmantot arī slīpajiem (mansardu) logiem ar slīpuma leņķi līdz 60 grādiem. Papildus šīs sistēmas var aprīkot ar sānu vadulām, lai novērstu caurspīdi starp aizkaru un loga rāmi, turklāt tās notur plisētā auduma malas, novēršot to izstaipīšanos. Paceļamie aizkari ir vadāmi ar pavadas roktura palīdzību, kas ir piestiprināts pie vadāmā profila, vai ar pavadas roktura pagarinātāja palīdzību.
 

Plisē paceļamie aizkari – 25. zīm. Plisē paceļamie aizkari – 26. zīm. Plisē paceļamie aizkari – 27. zīm.

Fiksētās sistēmas – sistēmas, ko izmanto neregulāras formas vairāku sekciju logiem, kurās aizkars pastāvīgi aizsedz logu bez iespējas to vadīt.
 

Plisē paceļamie aizkari – 28. zīm.


Nesen ir parādījušies vertikālie plisētie aizkari, kas atšķiras pēc kroku stāvokļa aizkarā, ko stiprina pie cieta alumīnija karkasa un kas ir pārvietojami tikai pa labi vai pa kreisi. Tos stiprina tieši pie stikla ar divpusējās līmlentes palīdzību, pie rāmja vai logailā (neatveramiem logiem). Tie ir vadāmi tāpat kā horizontālie plisē aizkari.
 

Plisē paceļamie aizkari – 29. zīm. Plisē paceļamie aizkari – 30. zīm.


Plisētie aizkari ir vadāmi gan ar roku, gan arī no attāluma (ar elektromotoru).
 

Rokas vadību var veikt vairākos veidos:
 

1. Ar pavadas roktura palīdzību, kas ir piestiprināta pie augšēja un apakšējā profila vai viena no tiem. Vadības veidu pielieto vertikālajiem un slīpajiem logiem, ko ir ērti aizsniegt ar rokturi.
 

Plisē paceļamie aizkari – 31. zīm. Plisē paceļamie aizkari – 32. zīm.

2. Auklas vadība.
 

 • paceļošā un nolaidošā aukla ir savienotas kopā. Lai paceltu vai nolaistu aizkaru, nepieciešams pavilkt aiz attiecīgās auklas daļas (7. zīm.)
 • auklas ir atdalītas viena no otras. Auklas vadībai konstrukcijas augšējā profilā no vienas vai divām pusēm iznāk ārā auklas – kordi, aiz kurām pavelkot var pacelt vai nolaist aizkaru (8. zīm.)
Plisē paceļamie aizkari – 33. zīm. Plisē paceļamie aizkari – 34. zīm.
zīm.7. zīm.8.

3. Ķēdes vadība.
 

Ķēdes vadība notiek, pateicoties auklas lodīšu un pacelšanas mehānisma zobratiņa saķerei, kas vienlaikus paceļ un nolaiž abas plisētā paceļamā aizkara malas.
 

Plisē paceļamie aizkari – 35. zīm.

4. Ar pagarinātāja palīdzību.
 

Šo vadības veidu izmanto, lai vadītu plisēto aizkaru griestu (mansardu) sistēmas, ko nevar aizsniegt ar roku. Pastāv šādi varianti:
 

 • Kloķis, ko piestiprina pie viena no profiliem. Aizkara atvēršana vai aizvēršana tiek veikta, griežot šo kloķi apkārt. Aizkariem, kas atrodas grūti pieejamās vietās, kloķi griež, pielietojot vadības grifu ar motorizētu rokturi.
 • Pavadas roktura pagarinātāji.
Plisē paceļamie aizkari – 36. zīm. Plisē paceļamie aizkari – 37. zīm.

(no kreisās uz labo) Vadības grifs (kloķis). Motorizēts rokturis. Pavadas roktura pagarinātājs.
 

Plisēto aizkaru elektrisko vadību nodrošina elektromotors, kas atrodas izstrādājuma karnīzē, un to izmanto ziemas dārzos, kā arī griestu un augstu mansardu logiem. Signāls uz motoru tiek pārraidīts vai nu ar sienas slēdzi, vai ar tālvadības pulti. Ir iespēja pārraidīt signālu no speciāliem gaismas un siltuma sensoriem, kas reaģē uz noteiktu apgaismes līmeni vai temperatūru.
 

Tālvadības pultis var būt ar vienu kanālu viena aizkara vadībai vai ar vairākiem kanāliem, kas ļauj vadīt vairākus aizkarus ar vienu pulti.
 

Ir arī pieslēguma iespēja „gudrā māja” tipa automātiskajām sistēmām vai taimerim. Automātika pacels un nolaidīs paceļamos aizkarus noteiktā diennakts laikā vai atkarībā no apgaismes līmeņa, imitējot saimnieku atrašanos mājā, turklāt tā ļaus pasargāt mēbeles un interjera priekšmetus no pārkaršanas saules staros un nodrošinās augiem mansardos, lodžijās un ziemas dārzos optimālu apgaismes līmeni.
 

Plisē paceļamie aizkari – 38. zīm. Plisē paceļamie aizkari – 39. zīm.


AUDUMI PLISĒ PACEĻAMAJIEM AIZKARIEM

Plisētie audumi tiek izgatavoti pēc iespieduma tehnoloģijas, formējot noteiktas formas krokas platumā no 10 līdz 50 mm. Kroku platuma izvēle ir atkarīga no loga lieluma. Standarta un nelielu izmēru logiem izmanto plisētos paceļamos aizkarus ar 20 mm krokām. Izteikti lielām logu sistēmām ar maksimālo augstumu līdz 4,5 m un platumu līdz 4,6 m izmanto paceļamos aizkarus ar 50 mm platām krokām.
 

Pēc konstrukcijas īpatnībām plisē audums var būt parasts, dubults vai trīskāršs.
 

Parastie aizkari sastāv no vienas auduma kārtas. Dubultos un trīskāršos aizkarus dēvē arī par šūnu žalūzijām, jo tās sastāv no vairākām auduma kārtām, kas savienotas šūnu veidā, kā rezultātā tiek izveidots gaisa slānis ar siltuma un trokšņu izolācijas īpašībām.
 

Plisē paceļamie aizkari – 40. zīm. Plisē paceļamie aizkari – 41. zīm.


AUDUMU VEIDI

Audumi plisē paceļamajiem aizkariem tiek izgatavoti no augstas kvalitātes 100% poliestera ar vairāku veidu impregnējumiem: antistatisko, putekļus atraidošo, hidrofobo, ugunsizturīgo, antibakteriālo u.c. impregnējumu.
 

Daži audumi tiek apsmidzināti ar gaismu atstarojošu vielu, alumīniju vai perlamutru, pateicoties kam paceļamais aizkars atstaro ievērojamu daļu siltuma starojuma, kas nonāk caur logu un atpakaļ uz āru, pasargājot istabu no pārkaršanas un samazinot elektroenerģijas izmaksas kondicionēšanai.
 

Pēc caurspīdīguma plisētajām žalūzijām izmantotos audumus var iedalīt šādos veidos:
 

 • caurspīdīgie audumi;
 • daļēji caurspīdīgie audumi, kas laiž cauri daļu gaismas;
 • gaismnecaurlaidīgie audumi (blackout), kas sniedz iespēju pilnībā aptumšot telpu.

Paceļamo aizkaru izmantošanai tiek izmantoti plisētie audumu visdažādākajos toņos, gan vienlaidu toņos, gan daudzkrāsainās versijās (tostarp ar zīmējumu vai rakstu), kas ļauj izveidot neierobežotas krāsu gammas izvēles iespējas atbilstoši telpas dizainam. Plisētie paceļamie aizkari organiski iederēsies jebkurā interjerā un lieliski izskatīsies gan kā atsevišķs dekora elements, gan arī kombinācijā ar citu veidu aizkariem.
 

Plisē paceļamie aizkari – 40. zīm. Plisē paceļamie aizkari – 41. zīm. Plisē paceļamie aizkari – 42. zīm.


Bērnistabā, pateicoties iespējai izvēlēties jebkuras auduma krāsas un tekstūru, ir iespēja viegli izveidot bērnam pasakas gaisotni. Īpaši aktuāla bērnistabā vai guļamistabā ir „diena-nakts” sistēma, ar kuras palīdzību var izveidot ideālus apstākļus diendusai.
 

Шторы плиссе - zīm.42 Шторы плиссе - zīm.43


Virtuvē plisētie aizkari ir īpaši noderīgi, pateicoties impregnējumam, kas atraida putekļus, kvēpus un mitrumu. Tie ir lielisks dekora elements, turklāt tie ir kompakti, vienkārši, tos ir ērti lietot, tie nav bieži jātīra, un, pateicoties to konstrukcijas īpatnībām (loga aizvēršanas līmeņa regulējums), tie pasargās jūs no pārlieku spilgtas saules gaismas, vienlaikus atstājot mērenu apgaismojuma līmeni.
 

Plisē paceļamie aizkari – 44. zīm. Plisē paceļamie aizkari – 45. zīm.


Plisēto paceļamo aizkaru izgatavošanas tehnoloģija, pielietojot blīvus audumus ar hidrofobo impregnējumu, ļauj izmantot tos vannas istabas interjerā.
 

Plisē paceļamie aizkari – 46. zīm. Plisē paceļamie aizkari – 47. zīm.


Plisēto aizkaru kopšana. Pateicoties speciālajiem impregnējumiem, kas veicina putekļu, kvēpu un mitruma atraidīšanu, plisētie paceļamie aizkari ilgi paliek tīri, un tie ir jātīra daudz retāk nekā klasiskie aizkari. Ja nepieciešams, tos var mazgāt siltā 30 grādu ūdeni, pēc tam izžāvējot saliktā veidā.

Bezmaksas zvans
27444443
24444333
27444233
darba laiks no 09:00 līdz 18:00 bez brīvdienām
 • Tālr. 27444443 , 27444233 (09.00 - 18.00) Bez brīvdienām
Copyright © 2003-2017 Zaluzi SIA. All rights reserved