info@zaluzi.lv

Ruļļu žalūzijas


Ruļļu žalūlzijas ir visvienkāršākais, vieglākais un ērtākais veids logailu noformēšanai un izrotāšanai. Ne mazāk svarīgs uzdevums, ko risina ar ruļļu aizkaru palīdzību, ir aizsardzība pret sauli arī dienvidu platuma grādos viskarstākajā laikā dienas vidū. „Diena-nakts” varianta žalūzijas ļauj naktī mierīgi gulēt, nezūdoties par laternu vai garām braucošo mašīnu gaismām.

Ruļļu žalūzijas dēvē arī par audumu roletēm. To galvenā priekšrocība ir tā, ka tām nav milzīgu karnīžu, un ruļļu aizkara audums tiek satīts nelielā rullītī, kas neaizņem daudz vietas. To galvenā atšķirība no tradicionālajām žalūzijām ir tā, ka tām nav horizontālo vai vertikālo planku. Pircējs iegādājas veselu audumu. Ruļļu žalūzijas ir ērtāk kopt un labāk izskatās jebkurā interjerā.

Materiāli ruļļu aizkaru izgatavošanai

Ražotāji šobrīd piedāvāt nopirkt ruļļu žalūzijas visdažādākajās krāsu variācijās, ar aizsardzību pret sauli, „diena-nakts”, gaismnecaurlaidīgās. Materiāls tiek piemeklēts atkarībā no tā, kādam mērķim pasūtītājs iegādājas žalūzijas. Ir iespēja izvēlēties žalūziju variantu gan telpām klasiskā stilā, gan guļamistabai, gan japāņu minimālisma stilā noformētai telpai.

Starp vispopulārākajiem audumiem ruļļu aizkaru pašūšanai jāizceļ tradicionālie lini un kokvilna. No sintētiskajiem materiāliem jāpiemin poliesters, neilons, stiklšķiedra.

Neatkarīgi no tā, kāds audums tiks izvēlēts ruļļu aizkaru izgatavošanai, ir svarīgi izcelt to vispārīgās īpašības, kas padara neaizvietojamu ruļļu žalūziju izmantošanu sadzīvē:

— antistatiskā piesūcināšana. Putekļi „nelips” pie žalūziju virsmas, kas dos iespēju samazināt resursus to kopšanai līdz minimumam;

— antibakteriālā apstrāde. Ruļļu žalūzijas kļūs par papildu palīgu mājsaimniecēm, kas nelaiž cauri slimības izraisošas baktērijas un putekļus no ielas;

— noturība pret temperatūru svārstībām. Ruļļu aizkarus var ekspluatēt gan karstajos dienvidzemju apstākļos, gan arī ziemeļu teritorijās, kur ziema ilgst deviņus mēnešus. Žalūzijas nezaudē savu sākotnējo formu un krāsu un nedeformējas.

Ruļļu žalūziju priekšrocības

Mūsdienu tehnoloģijas sniedz iespēju izgatavot žalūzijas ar papildu aizsardzību pret sauli. Īpašs materiāls ar siltuma spoguļa tipa papildu pārklājumu neļauj gaisam telpā sasilt pat vasaras tveicē.

Žalūziju materiāls nepiegulst blīvi pie loga bloka stikla. Starp stiklu un žalūziju vienmēr paliek gaisa sprauga. Ziemā šis slānis kļūst par drošu barjeru aukstajam gaisam, kas nāk no āra.

Ne mazāk svarīga ruļļu žalūziju priekšrocība ir iespēja tās izmatot kā rotājumu vai ar to palīdzību piešķirt estētisku skatu koka un plastikāta logiem, balkona durvīm un lodžijām. Tās piemeklējot, ieteicams ņemt vērā telpas noformējuma vispārīgo koncepciju. Ja ir vēlēšanās, rulļu aizkarus var padarīt par centrālo elementu, ap kuru tiek veidots istabas vai biroja dizains.

Ruļļu žalūziju izmantošanas varianti

Bērnistaba, pārrunu istaba, kabinets, viesistaba. Katrai telpai var piemeklēt optimālu ruļļu žalūziju variantu, kas nodrošina nepieciešamo komfortu un apgaismojumu.

Visus šobrīd pieejamos ruļļu aizkarus var iedalīt šādos veidos atkarībā no saules gaismas apjoma, ko tie laiž cauri:

— pilnībā caurspīdīgi. Šī veida žalūzijas nenodrošina pilnīgu aizsardzību pret sauli. To galvenais uzdevums ir maigi izkliedēt gaismu, sniegt papildu komfortu un mājīguma sajūtu. Tos visbiežāk izmanto kopā ar gardīnēm vai aizkariem, kas piemeklēti pēc toņa vai kontrastē ar tiem;

— black out. Žalūziju pamatā ir daudzslāņu konstrukciju, kas pilnībā izslēdz saules gaismas iekļūšanas iespēju telpā. Tas ir ideāls variants guļamistabām, istabām atpūtai un relaksācijai, konferenču zālēm, mācību auditorijām, kur tiek demonstrētas filmas, slaidi un citi mācību līdzekļi;

— diamut. Šī tipa ruļļu žalūzijas ir izstrādātas patīkamai laika pavadīšanai. Maiga gaisma, ideāls mikroklimants ir tikai daļa no priekšrocībām. Diamut ir ideāls variants mājas ziemas dārzam, oranžērijai vai bibliotēkai;

— „diena-nakts” žalūzijas. Šādu ruļļu aizkaru izgatavošanas tehnoloģija atšķiras no visām pārējām. Audums nav viendabīgs, tam ir caurspīdīgās un necaurspīdīgās loksnes. Naktī tās var izmantot kā black out analogu, bet dienā – baudīt saules gaismu.

Ruļļu žalūzijas – tikai priekšrocības

Logu noformēšana ir sarežģīts uzdevums ikvienam dzīvokļa vai biroja turētājam. Ir jāparedz gan aizsardzība pret sauli, gan aptumšojuma iespēja, lai varētu skatīties kinofilmas, gan arī iespēja patīkami pavadīt vakaru maigas krēslas apstākļos.

Tradicionālie aizkari un gardīnes prasa daudz pūļu un laika to kopšanai. Uz tiem krājas putekļi un statiskā elektrība. Ruļļu aizkari ir pilnībā atbrīvoti no visiem šiem trūkumiem. Ar to palīdzību var „nomaskēt” vecus neglītus logus, patverties no tveicējošajiem saules stariem vai izveidot komforta un mājīguma atmosfēru.

Nelielā istabā vai virtuvē ruļļu aizkari palīdzēs ietaupīt jau tā trūkstošo vietu, atstājot to funkcionālakiem priekšmetiem. Arī telpas stils galīgi neietekmē iespēju ievietot žalūzijas. Taču, ja ir vēlēšanās naktī izveidot pilnīgu tumsu, bet dienā baudīt gaismu, ieteicams izvēlēties „diena-nakts” variantu, kas respektē visas potenciālo pircēju prasības.

High-tech, japāņu, skandināvu vai ķīniešu minimālisms, baroks, klasika. Jūsu telpu var noformēt jebkurā stilā. Ruļļu aizkari iederēsies jebkurā situācijā.

Bezmaksas zvans
27444443
24444333
27444233
darba laiks no 09:00 līdz 18:00 bez brīvdienām
  • Tālr. 27444443 , 27444233 (09.00 - 18.00) Bez brīvdienām
Copyright © 2003-2017 Zaluzi SIA. All rights reserved